Logowanie

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj112
WczorajWczoraj642
WszystkieWszystkie727558

Legnica, 16 sierpnia 2016 r.
KWEP – 14/16

 

 

Komunikat do wydziałów katechetycznych
kurii diecezjalnych w Polsce

Rekomendacja dla materiałów przygotowanych przez Fundację LUMEN

 

Z inicjatywy Fundacji LUMEN prowadzącej Telewizję pod tą samą nazwą w ostatnim czasie na płycie DVD ukazały się pomoce katechetyczne do klasy IV szkoły podstawowej. Jest to zbiór dwunastu krótkich filmów podejmujących zagadnienia związane z programem nauczania religii realizowanym na tym poziomie edukacyjnym.

Rekomendowana przez Komisję Wychowania Katolickiego pomoc do katechezy może być wykorzystana zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w parafii. Kilkuminutowe filmy w przystępny sposób przedstawiają trudne tematy. Sceneria prezentowanych wydarzeń jest bliska uczniom. Pojawia się bowiem: szkoła, kościół, biblioteka, podwórko czy las.

Filmy zawierają odniesienia do tekstów biblijnych oraz prawd katechizmowych. Pytania do refleksji, które pojawiają się w filmach, na końcu doczekują się konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi. Atutem jest również to, że bohaterami przywoływanych wydarzeń są rówieśnicy dzieci, do których filmy są adresowane.

Zachęcamy katechetów i duszpasterzy do zainteresowania się Katechezą w kadrze i wykorzystania filmów podczas zajęć religii w szkole oraz spotkań z dziećmi w parafii.

 

 

bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski